Srovnání aku vrtaček

Vybrali jsme TOP 4 aku vrtačky a elektrické šroubováky. V obchodech je z čeho vybírat, ale kvalita produktů je často velice špatná. Proto jsme připravili srovnání nejlepších aku vrtaček a elektrických šroubováků.

Nejlepší aku vrtačky

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. BOSCH GSB 18V-50 2x2 Ah + L-Case BOSCH GSB 18V-50 2x2 Ah + L-Case hodnocení: 93% 4490 Kč
2. Aku vrtačka Makita HP457DWE Aku vrtačka Makita HP457DWE hodnocení: 95% 3930 Kč
3. DeWALT DCD795D2-QW DeWALT DCD795D2-QW hodnocení: 98% 6399 Kč
4. METABO SB 18 L Set MD 2x2,0Ah METABO SB 18 L Set MD 2x2,0Ah

Recenze aku vrtaček

1. BOSCH GSB 18V-50 2x2 Ah + L-Case

BOSCH GSB 18V-50 2x2 Ah + L-Case

Aku vrtačka BOSCH GSB 18V-50 2×2 Ah


Jako nejlepší aku vrtačka a vítěz testu se dle recenzí uživatelů umístila modrá BOSCH Professional GBS 18-2-LI. Kompaktní provedení pro práci ve stísněných prostorách, vysoký krouticí moment pro šroubování do různých materiálů, dvourychlostní převodovka, příklep, bezvadná ergonomie, díky níž aku vrtačka dobře padne do ruky. Akumulátor s ukazatelem stavu nabití pro lepší rozvržení práce a LED pracovní světlo činí z této mašiny spolehlivého, všestranného dříče.

Ve verzi BOSCH GBS 18-2 LI PLUS ji dostanete se dvěma Li-ion 18V 2,0 Ah akumulátory, nabíječkou a v transportním kufru.

 

Vlastnost BOSCH GSB 18V-50 2x2 Ah
Akumulátor 2x Li-ion 18V 2,0Ah
Příklep ✔️
Max. vrtání do oceli 13 mm
Max. krouticí moment 63 Nm
Počet rychlostí 2
Kufr v dodávce ✔️
Motor uhlíkový
Osvit pracovní plochy ✔️

 

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  4490 Kč

2. Aku vrtačka Makita HP457DWE

Aku vrtačka Makita HP457DWE

Aku vrtačka Makita HP457DWE představuje spolehlivý přístroj, který funguje i bez trvalého přístupu k elektrické zásuvce. Maximální utahovací moment 42 Nm si můžete nastavit v 16 stupních. Příklepový mechanismus

urychluje vrtání kmitavým posunem vrtáku do materiálu. Proto můžete bez problémů vrtat i do tvrdších materiálů, jako je třeba beton nebo zdivo.

 

Napájení probíhá skrze akumulátor s kapacitou 1,5 Ah. Vrtačka využívá praktickou motorovou brzdu, prachotěsnou dvourychlostní

převodovkou s kovovými převody a rychloupínací sklíčidlo,

díky kterému zvládnete výměnu bitů jednou rukou. Ergonomické provedení rukojeti a pogumovaný povrch vám zajistí

pohodlí při práci a pevný bezpečný úchop přístroje.

 

Přečtěte si také naši recenzi na tuto aku vrtačku (HP457DWE)

 

Vlastnosti:

 

Nový speciální akumulátor Li-ion 18 V / 1,5 Ah

Příklepové vrtání, šroubování a vrtání

Prachotěsná 2rychlostní planetová převodovka s kovovými převody

Vrtání + utahování s možností nastavení v 16 stupních

Regulace otáček a motorová brzda pro přesné šroubování

Ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukojeť

Součástí balení jsou 2 akumulátory a nabíječka

 

Specifikace:

 

Otáčky naprázdno 1. převod: 0 - 400 min-1

Otáčky naprázdno 2. převod: 0 - 1.400 min-1

Počet úderů naprázdno 1. převod: 0 - 6.000 min-1

Počet úderů naprázdno 2. převod: 0 - 21.000 min-1

Rozsah upínání sklíčidla: 1,5 - 13 mm

Vrtací výkon (ocel / kámen / dřevo): 13 / 13 / 36 mm

Utahovací moment (tvrdý / měkký): 42 / 24 Nm

Akumulátor: 18 V / 1,5 Ah

Hmotnost: 1,7 kg

Rozměry (Š x V x H): 239 x 240 x 83 mm

 

Obsah balení:

 

Aku vrtačka Makita HP457DWE

Transportní kufr (824981-2)

2 x akumulátor BL1813G (196366-5)

Nabíječka DC18WA (195423-6)

Rychlosklíčidlo (766004-9)

 

Vlastnost MAKITA 457DWE
Akumulátor 2x Li-ion 18V 1,3Ah
Příklep ✔️
Max. vrtání do oceli 13 mm
Max. krouticí moment 42 Nm
Počet rychlostí 2
Kufr v dodávce ✔️
Motor uhlíkový
Osvit pracovní plochy

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  3930 Kč

Aku vrtačka DEWALT DCD795D2


Nejvýkonnější aku vrtačka v našem výběru: vhodná pro profi řemeslné činnosti a intenzivní nasazení. Její unikum je bezuhlíkový motor, který výrazně prodlužuje životnost a celkovou dobu práce na jedno nabití akumulátoru. Za cenu od 5 500 Kč tak dostanete stroj s výbavou, kterou konkurenční značky neváhají nabídnout za dvojnásobek této ceny.

Šroubování, vrtání a příklepové vrtání, 2x XR Li-ion akumulátory s výkonem 18V a kapacitou 2,0 Ah, s nabíječkou a kufru na přepravu nářadí DeWalt T-STAK. Dva převodové stupně, krouticí moment max. 60 Nm. Silný příklep a jisté, pohodlné držení v ruce.

LED světlo pro osvit pracovní plochy, možnost prodloužení záruky až na 3 roky. Moderní, až agresivní design a perfektní ergonomie staví tuto aku vrtačku na pomyslný vrchol mezi stroji s podobnými parametry a stejným rozsahem dodávaného příslušenství.

 

Vlastnost DEWALT DCD795D2
Akumulátor 2x Li-ion 18V 2,0Ah
Příklep ✔️
Max. vrtání do oceli 13 mm
Max. krouticí moment 60 Nm
Počet rychlostí 2
Kufr v dodávce ✔️
Motor bezuhlíkový
Osvit pracovní plochy ✔️
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

4. METABO SB 18 L Set MD 2x2,0Ah

METABO SB 18 L Set MD 2x2,0Ah

Aku vrtačka METABO SB 18 L Set MD 2x2,0Ah:Aku vrtačka METABO SB 18 L Set MD 2x2,0Ah je nezbytný pomocník, který se dá využít pro šroubování či vrtání. Tato akuvrtačka funguje díky elektromotoru, který je zabezpečen v těle nástroje. Max. točivý moment akuvrtačky Metabo činí 50 nm, proto se tato vrtačka hodí i na náročnější práce. Při používání tohoto modelu se budete moci spolehnout na uhlíkový motor. Do sklíčidla lze instalovat vrták o průměru až 13 mm. Díky kompaktním rozměrům váží akuvrtačka jenom 1,6 kg, což oceníte hlavně při rozsáhlejší práci. Při vybírání té správné příklepové vrtačky nezapomínejte na to, že je dvourychlostní . Její balení dokonce ukrývá dva akumulátory. Zajímavé parametry akuvrtačky METABO SB 18 L Set MD 2x2,0Ah Nepopíratelně praktický pomocník domů i do dílny Aku vrtačka Metabo vám ulehčí a urychlí práci Příklepový mechanismus snižující námahu při vrtání do tvrdších materiálů Kompaktní velikost a nízká hmotnost 1,6 kg K uchycení nástroje v tomto případě poslouží rychloupínací sklíčidlo Hmotnostní kategorie: lehký – do 2 kg Aku vrtačka METABO SB 18 L Set MD 2x2,0Ah je dvourychlostní Je nutné počítat s maximálním rozsahem sklíčidla 13 mm Baterie mající kapacitu 2 Ah Napětí akumulátoru: 18 V

 

 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz
Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Profi aku vrtačky

Na pomyslnou bednu se dostaly aku vrtačky profi výrobců nářadí, což vypovídá o trendu spíš si za kvalitní nářadí připlatit, než se trápit s levnými stroji z hobbymarketů. Navíc i kvalitní značky dnes v rámci svojí produktové řady aku vrtaček nabízejí cenově dostupné typy, které nezruinují peněženku a při správné péči o aku baterie poslouží dlouhé roky. 

Koupě značkového stroje přináší uživateli řadu výhod: jednou z nich jsou dostupnost servisní sítě, kterou se výrobci pro svoji značku snaží aktivně budovat. Rychlé a bezproblémové opravy nářadí, přístup k originálním náhradním dílům a často také prodloužená záruka nahrávají řemeslníkům i aktivním kutilům přiklonit se při koupi nové aku vrtačky k výrobci, který si na trhu vybudoval slušnou pozici a má mezi odbornou veřejností dobré renomé. 

 

Jak vybrat aku vrtačku?

Aku vrtačky uvedené v žebříčku Top 4 vycházejí z reálných recenzí uživatelů, kteří stroj zakoupili a hodnotili jej na základě vlastní práce a testování. Vybrali jsme takové stroje, které mají dostatečný počet recenzí a zároveň kladných hodnocení (zdroj Heureka.cz). Jedno hodnocení a 100% kladná recenze má menší váhu, než když stejnou aku vrtačku hodnotí nezávisle 10 a více uživatelů. 

Aku šroubovák nebo vrtačka?

Aku vrtačkou obvykle můžete vrtat i šroubovat. Aku šroubovák má nižší otáčky a slouží pouze ke šroubování. Je kompaktnější, lehčí, a přímo nahrazuje klasický ruční šroubovák. Obvykle mívá pouze jednu rychlost a pokročilé možnosti nastavení krouticího momentu pro šroubování do materiálů o různé tvrdosti. Hlava je nejčastěji osazena 1/4" šestihranným sklíčidlem pro upnutí šroubovacích bitů.

Napětí akumulátoru

V praxi se setkáte nejčastěji s napětím v rozmezí 3,6 - 36V (DeWalt má dokonce řadu 54V označovanou jako FLEXVOLT). Zjednodušeně se dá říci, že čím silnější je napětí, tím výkonnější je i aku vrtačka. Samozřejmě konstrukce stroje musí být ve shodě s napětím akumulátoru - je nesmysl stavět výkonný stroj na slabém akumulátoru. Nejoblíbenější jsou v současnosti 18V aku vrtačky s Li-ion technologií.

Kapacita akumulátoru

Kapacita aku baterie udává, jak dlouho můžete s aku vrtačkou pracovat na jedno nabití akumulátoru. Optimální pro běžnou práci jsou 2,0 Ah aku baterie. Vždy mějte po ruce náhradní aku, abyste v okamžiku vybití baterie, mohli nasadit druhou a pokračovat v práci. Li-ion technologie při skladování netrpí samovybíjecím efektem a lze je nabíjet v jakémkoliv stupni nabití. Moderní aku články jsou vybaveny ukazatelem stavu nabití baterie, takže máte perfektní přehled, jak dlouho aku článek ještě vydrží.

Příklepová vrtačka

Potřebujete výkonnější vrtání? Pořiďte si aku vrtačku s příklepem. Avšak pozor! Aku vrtačky bývají vybaveny pouze mechanickým příklepem, který usnadní vrtání do cihly, ale s vrtáním do panelu si neporadí. Pro vrtání do panelu sáhněte po elektrickém kladivu s elektropneumatickým příklepem s SDS upínáním. Vrták do panelu zajede jako po másle.

Příslušenství k aku vrtačkám

Samotný název aku vrtačka je pro mnohé matoucí, protože kouzlo tohoto stroje spočívá v jeho univerzálnosti: můžete s ní nejenom vrtat a šroubovat, ale při použití vhodného příslušenství také brousit, leštit, nebo při nastavení nižších otáček míchat technické směsi. Mnozí výrobci nabízejí univerzální sady pro aku vrtačky se základním příslušenstvím pro všechny výše jmenované činnosti. Nástroje se upínají do hlavičky aku vrtačky pomocí rychloupínacího sklíčidla.

Kde koupit aku vrtačku?

Doporučujeme koupit si váš nový stroj u autorizovaného prodejce. Každý z výrobců by měl uvést na svém webu seznam svých obchodních partnerů. Neřiďte se pouze podle ceny, ale i zkušeností, které může prodejce prokázat. Nákupem u autorizovaného prodejce získáte přístup k plné záruce a bezproblémovému servisu nářadí, a nebudete mít zle při vyřizování případné reklamace.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.