Technika

Veřejné dílny pro realizaci vašich nápadů

Možná vás někdy přepadla chuť vyrobit si vlastníma rukama stůl nebo židli, regál do garáže, nebo si jen vyzkoušet práci s nářadím a otestovat osobní manuální zručnost. Jenže co když nejsou k dispozici prostory ani potřebné nářadí? I přesto se dá najít řešení: využít služeb sdílené DIY dílny.

Čtěte také: Dílna jako ze škatulky? Nářadí pověste na stěnu

Veřejné dílny jsou fenomén, který se k nám dostal ze zahraničí, kde se těší velké oblibě. Jsou určené pro setkávání kutilů a nadšenců, kteří chtějí vzájemně sdílet zkušenosti a naučit se pod odborným dohledem práci se dřevem, kovem nebo dalšími materiály. Řemeslné dílny jsou vybavené profesionálními stroji a kombinují tak nezbytné vybavení a dostatečnou plochu k realizaci zamýšleného projektu.

Hobbylab i truhlářský kurz

Řemeslné dílny najdete i ve vybraných českých městech. Zatím jich je poskrovnu, ale zájem o ně rychle roste.

Podle konceptu dílny si lze svoje pracovní místo v hobistické laboratoři pronajmout hodinově, předplatit členství, nebo se zúčastnit workshopů, které dílna pořádá. Témata workshopů jsou velmi lákavá a na své si přijdou jak začátečníci, tak mírně pokročilí.

Základy práce se dřevem, kurzy řezbářství, renovace a restaurování nábytku, nebo vykování vlastního nože. A nenechte se mýlit: řemeslné dílny nejsou jen doménou mužů. Čím dál častěji sem zavítají i příslušnice něžnějšího pohlaví.

Nápadu otevřených dílen nezbývá než dát palec nahoru: jejich cílem je mimo jiné přispět k návratu tradičních řemeselních technik a rozvíjet manuální zručnost mladší generace.

Veřejné dílny jsou vybavené kvalitním nářadím 

Přehled veřejných dílen

Co je veřejná dílna?

Sdílený prostor vybavený nářadím pro realizaci kutilských projektů. Činnosti probíhají pod odborným dohledem zkušených mistrů řemesla. Pronájem formou hodinové sazby, úhradou členství nebo se lze účastnit workshopů, které dílna pořádá.

Kutilství na sociálních sítích

Že je kutilství v zahraničí velmi populární svědčí i Youtube kanály na toto téma, které mají obrovskou sledovanost. 

Jedním z nejznámějších youtuberů, který se natáčení kutilských projektů věnuje, je sympatický Bob z kanálu I like to make stuff. Jeho posláním je inspirovat, vzdělávat a umožnit každému vyzkoušet si svůj vlastní DIY projekt.

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.