Technika

Nářadí pro ženy - jak vybrat nejlepší?

Dávno jsou pryč doby, kdy ženy s drobnými opravami domu čekaly na svého muže či šikovného souseda. Asi každá dáma někdy potřebuje něco opravit, ať už se jedná o přitažení povoleného šroubu, pověšení obrazu nebo třeba sestavení nového nábytku. Jelikož má však většina partnerů ve své bedně s nářadím systém, který není radno narušit vypůjčením nářadí, či snad v horším případě přeorganizováním a úklidem. Každé zručné ženě proto přijde vhod vlastní sada nářadí. Jak však vybrat takové, které bude nejen funkční, ale také bude pěkně vypadat?

Co obsahuje SIXTOL Sada nářadí HOME PINK Fieldmann FDG 5010-53R EXTOL LADY PINK 6593
Počet kusů 128 53 68
V kufříku ✔️ ✔️ ✔️
Růžové nářadí ✔️ ✔️ ✔️
Metr ✔️ (3 m) ✔️ (3 m) ✔️ (3 m)
Imbusový klíč ✔️ (9 ks) ✔️ (8ks - 1,5mm-6mm) ✔️ (7ks - 1,5mm-6mm)
Bity ✔️ ✔️ ✔️
Kombinované kleště ✔️ ✔️ ✔️
  Ukázat celou výbavu Ukázat celou výbavu Ukázat celou výbavu

Jak se liší dámské nářadí od normálního? 

Přestože muži možná povytáhnou nad nářadím určeném speciálně pro ženy obočí, pěkný design a jasné barvy rozhodně neznamenají horší kvalitu. Nářadí pro ženy odpovídá všem standardům kvality a odolnosti, jen s tím rozdílem, že kromě funkčnosti potěší i stylovým designem.

Kromě vzhledu se však dámské nářadí od toho běžného liší také ergonomickým provedením, které je přizpůsobeno jeho uživatelkám. Hlavní výhodou je tedy především snížená hmotnost i menší velikost, díky které si s opravami kolem domu pohodlně a bez námahy poradí i drobné ženy s menšíma rukama.

Jak vybrat růžové nářadí pro ženy?

Nenechte se mýlit pěknou růžovou barvou – při výběru nářadí pro ženy je třeba brát stejně jako u nákupu klasického nářadí ohled na celou řadu kritérií. A jaká to jsou?

Typ nářadí

Ať už nářadí kupujeme v sadě či po jednotlivých kusech, vždy je třeba zvážit především to, zda dané nářadí vůbec najde v naší domácnosti využití. Naprostým základem by měly být především šroubováky, které patří k nejčastěji používanému typu nářadí vůbec. Kromě toho ženy ocení zejména akuvrtačku, která ulehčí práci nejen při věšení obrazu, ale například při montáži nábytku a utahování šroubků. Hodit se mohou také imbusy, případně kladivo a kleště. Naopak pila či bruska budou ve většině případů spíše zbytečnou investicí, jelikož při běžných drobných opravách v domácnosti najdou využití jen málokdy.

Počet kusů

Pokud sadu nářadí kupujete poprvé, možná vás svádí vybírat podle často uváděné ceny za jeden kus nářadí. Tento údaj však může být velice zavádějící – někteří výrobci totiž do výpočtu této ceny započítávají nejen nářadí, ale také například zahrnutý spojovací materiál. 

Pohon

V případě, že je součástí sady nářadí s elektrickým pohonem, je důležité zkontrolovat, že je součástí balení i akumulátor, případně nabíječka. U některých výrobců je totiž třeba je zakoupit zvlášť.

Ergonomie

Zejména u nářadí pro ženy je potřeba dbát na výběr nářadí s vhodnou ergonomií, a to zejména z hlediska ovládání. V praxi to znamená, že by měly být veškeré ovládací prvky na dosah, abychom mohli s nářadím snadno a bezpečně manipulovat. Jednoduše řečeno, nářadí prostě musí padnou do ruky jako ulité.

Materiál

Kromě ergonomie je poznávacím znakem kvalitního nářadí především materiál, ze kterého je vyrobeno. V ideálním případě by mělo být z vysoce kvalitní oceli. Zkontrolujte také provedení plastových částí – měly by na sebe perfektně dosedat a neprohýbat se, v opačném případě vám nářadí příliš dlouho nevydrží. Dále se vyhněte zejména produktům s ostrými hranami, případně dokonce vyčuhujícími šrouby. Nejen, že nářadí pravděpodobně nebude příliš kvalitní, ale také můžete při jeho používání snadno přijít k úrazu.

Skladování

Kvalitní by měl být i box či kufřík, ve kterém je sada nářadí zpravidla k dostání. Ideální je provedení v plastu či plechu, vždy by však měl být obal dostatečně bytelný a odolný poškrábání.

Záruka a servis

Možná vás láká zakoupit levnější sadu nářadí od neznámého výrobce, z dlouhodobého hlediska se však o příliš velkou úsporu jednat nemusí. Vyplatí se vybírat spíše z produktů ověřených výrobců, kteří kromě dlouhé záruky poskytují i profesionální servis. Na to myslete hlavně v případě, že je součástí sady například vrtačka či jiné nářadí na elektrický pohon.

Recenze oblíbených sad nářadí pro ženy

Abychom vám hledání nářadí pro ženy trochu ulehčili, připravili jsme pro vás tipy na oblíbené sady nářadí pro ženy, které splňují výše uvedené parametry, ať se bude jednat o dárek či nářadí pro vás samotné.

SIXTOL Sada nářadí HOME PINK

Tato dámská sada nářadí ve stylovém růžovo-černém provedení obsahuje skutečně vše, co můžete při drobných i větších domácích opravách potřebovat. Celkem obsahuje 128 součástí, mezi které patří například kladivo, kleště, svinovací metr, zalamovací nůž, ale také svítilnu, celou řadu šroubováků, imbusových klíčů a držák bitů. Samozřejmostí je také velké množství drobného příslušenství, tedy vruty a hmoždinky.

Kromě potřeb na opravy v domácnosti najde sada využití i při práci na zahradě. Její součástí jsou například takézahradnické nůžky, pilka či izolační páska. Vše je uloženo v prostorném kufříku z kvalitního plastu, který zajistí bezpečné uložení i praktické přenášení nářadí.

Obsah sady:

1× ulamovací nůž
1× svinovací metr 3 m
1× elektrická zkoušečka
9× imbusový klíč
1× kleště kombinované 150 mm
1× drápové kladivo
1× kleště prodloužené 130 mm
1× svítilna
1× prodlužovací nástavec
1× držák bitů

10× bity
9× nástrčné hlavice
1× zahradnické nůžky
1× nastavitelný klíč 200 mm
2× šroubovák 6 mm × 100 mm
6× hodinářský šroubovák
10× náhradní břity do nože
1× izolační páska
70× drobné příslušenství (vruty a hmoždinky)
1× plastový kufr 

 

Fieldmann-FDG-5010

Fieldmann FDG 5010-53R

Pokud hledáte o něco menší a kompaktnější sadu, která obsahuje vše nezbytné pro drobné opravy domácnosti, vhodnou volbou by mohla být černo-růžová sada nářadí pro ženy značky Fieldmann. Veškeré obsažené nářadí je vyrobeno z kvalitního Cr-V materiálu, který se vyznačuje vysokou odolností a dlouhou životností, a je uloženo v přehledném plastovém kufříku.

Uvnitř najdeme celkem 53 kusů nářadí, mezi které patří například různé kleště, nástrčné hlavice, imbusové klíče, šroubováky a kladivo. Praktická je například také vodováha, měřící pásmo či sada bitů.

Obsah sady:

Kombinované kleště 6"
Kleště s dlouhými čelistmi 6"
8× 3/8" nástrčné hlavice: 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 17 mm
1× 3/8" ráčna
1× 6" nastavitelný klíč
8× Imbusové klíče 1,5 – 6 mm
2× šroubováky: PH2 × 100 mm, SL6 × 100 mm

2× šroubováky: PH2 × 100 mm, SL6 × 100 mm
1× násada na bity
20× bity 25 mm
1× kladivo 200 g
Vodováha 6“
Měřicí pásmo 3 m
Nůž

extol-lady-pink-68

Extol Lady

Posledním dnešním tipem je nářadí pro ženy značky Extol Lady. Tuto sadu s obsahem 68 kusů nářadí ocení zejména všechny zručné dámy kutilky, které hledají sadu nářadí nejen pro drobné opravy a montáž nábytku, ale také rády tvoří. Kromě klasického nářadí v podobě zalamovacího nože, svinovacího metru, kladiv, šroubováků a kleští totiž sada obsahuje také zahradnické rukavice či tavnou pistoli s tavnými tyčinkami. Své využití najde v každé domácnosti i kovové pravítko, LED svítilna, pinzeta s LED světlem či ploché štětce.

Kromě elegantní růžové barvy je tato sada nářadí jako stvořená pro ženy především díky velikosti, která dokonale padne i do drobnějších ženských rukou. Vše je uloženo v kompaktní látkové tašce s praktickou kapsou.

Obsah sady:

Hroty: 1/4" × 25mm: ploché 3-4-5-6 mm, PH 0-1-2, PZ 0-1-2-2-3, HEX 3-4-5-6 mm, T 10-15-20-25
Šroubovák magnetický na 1/4" hroty
Imbus klíče sada 7ks: 1,5-2-2,5-3-4-5-6 mm
Štětce ploché šířka 25 a 50 mm
Svinovací metr - 3 metry × 16 mm
Ocelové pravítko 300 mm
Kladivo 300 g
Kleště kombinované 120 mm
Kleště půlkulaté přímé 125 mm

Vodováha 170 mm
LED svítilna 60 lm
Pinzeta s LED světlem
Ulamovací nůž kovový 18 mm
Nůžky zahradnické 180 mm
Rukavice PES s terčíky vel. 7"
Rukavice zahradní polomáčené v nitrilu vel.7"
Tavná pistole pr. 7,2 mm 25 W
Tavné tyčinky pr. 7,2 mm 12 ks - mix barev
Tavné tyčinky pr. 7,2 mm 12 ks - transparentní

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.