Nejlepší horkovzdušné pistole: Máme pro vás srovnání nejlepších produktů za dobrou cenu

Jste nadšený kutil a chce svou dílnu rozšířit o nejlepší horkovzdušnou pistoli? Poradíme, jak si vybrat mezi velkými množstvím značek a typů to nejlepší, kterou budete rádi využívat. V případě nářadí se vyplatí si připlatit za kvalitní přístroj, proto se raději zaměřte na obchody, které poskytnou záruku a nekupujte nářadí přes bazary. Dnes již najdete skvělé přístroje za rozumné ceny, které se pohybují od 300 korun. Profesionální kousky ale najdete i za několik tisíc.

4 nejlepší horkovzdušné pistole

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. Bosch GHG 23-66 Bosch GHG 23-66 Profesionální horkovzdušná pistole, Odstraní nátěry, barvy i laky, Teplota až 650 °C 3435 Kč - 4021 Kč
2. MAKITA HG6531CK MAKITA HG6531CK 12 přednastavených programů, 2 vlastní programy, Ochrana proti přehřátí 3951 Kč
3. BOSCH UniversalHeat 600 BOSCH UniversalHeat 600 Práci s ní zvládnou i ženy, Vyvinutí teploty až 600 °C, pohodlná rukojeť a pogumovaný povrch zadní strany 1299 Kč - 1378 Kč
4. MAKITA HG6530VK MAKITA HG6530VK Model je vybavený termostatem, Teplota v rozmezí 50 - 650 °C, Možnost dokoupení dalšího příslušenství 2728 Kč - 3209 Kč

Detailní rozbor nejlepších horkovzdušných pistolí

Horkovzdušná pistole BOSCH GHG 23-66 patří mezi profesionální pomocníky, kteří pomohou při odstraňování nejen starých nátěrů a laků. Tato pistole má deset úrovní průtoku vzduchu, oceníte také nastavitelné programy. Samozřejmostí je regulace teploty, která zajistí přesnou práci. 

I když je pistole vedena jako profesionální, potěší také amatérské kutily. Se svým výkonem 2 300 W dosáhne provozní teploty velmi brzy. Ta se může vyšplhat až na 650 stupňů. Součástí této pistole je také tepelný chránič, který by dnes měl být dodáván s každou horkovzdušnou pistolí. V balení najdete také několik druhů trysek nebo svařovací botku. Pistoli koupíte v praktickém kufru. Seženete ji v cenové relaci okolo 3 500 korun. 

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  3435 Kč
Cena:  3509 Kč
Cena:  3790 Kč
Cena:  4021 Kč

Model značky MAKITA HG6531CK je vhodný především pro profesionály, kteří na svou práci potřebuje kvalitní nástroje. Horkovzdušná pistole je především lehká, a dokonce disponuje LCD displejem. Univerzální nástroj slouží k odstraňování starých nátěrů, laků nebo barev. Vybrat si můžete hned z 12 programů, které máte přednastavené. Výhodou ale také je, že si můžete sami dva programy nastavit podle sebe. 

Samozřejmostí je regulace teploty a také rychlosti proudění vzduchu. Pistole od značky MAKITA má protiskluzovou rukojeť, žádné zranění tedy nepřichází v úvahu. Jediným mínusem může být její cena, která se pohybuje okolo 3 000 tisíc. Kdo však chce pracovat čistě a přesně, určitě bude volit tento model. Dostanete ho v kufříku, ve kterém najdete ještě několik trysek, včetně zúžené nebo trysky pro svařování.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  3951 Kč

3. BOSCH UniversalHeat 600

BOSCH UniversalHeat 600

Horkovzdušná pistole BOSCH UniversalHeat 600 patří mezi levnější produkty, které tato značka nabízí. Pistole je cenově dostupná pro každého, seženete ji v obchodech okolo 1 200 korun. Jako plus můžete vyzdvihnout ergonomickou rukojeť a celkovou konstrukci. S pistolí se skvěle pracuje. Zadní strana je pogumovaná a slouží k pokládání pistole. Přístroj má příkon 1 800 W a patří tedy mezi slabší, ale dokáže vyvinout teplotu až 600 stupňů. 

Mezi další výhody tohoto modelu horkovzdušné pistole patří regulace vzduchu, která nabídne hned tři stupně. Značka BOSCH je zárukou kvality a nemusíte se tedy obávat, že za své peníze nedostanete přesně to, co chcete. Model UniversalHeat 600 se stane častým pomocníkem nejen ve vaší dílně. Díky své hmotnosti se snadno drží v ruce a práci s ní zvládnou také ženy.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  1299 Kč
Cena:  1378 Kč

Značka MAKITA patří mezi výrobce kvalitní horkovzdušných pistolí za relativně nízkou cenu. Model HG6530VK patří mezi univerzální nářadí, se kterým můžete ohřívat, svařovat nebo ohýbat. Stejně jako jiné modely disponuje regulací teploty, která se může dostat až na 650 stupňů. 

Model je vybavený termostatem, který zabrání přehřátí a můžete si tak být jistí, že děláte s nářadím, které je bezpečné. Velkým plusem je protiskluzová rukojeť. Pistoli dostanete v praktickém kufříku, ve kterém najdete také nástavce. Můžete si ale dokoupit také další příslušenství. Nevýhodou může být barva pistole, která se snadno ztratí mezi ostatním nářadím.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  2728 Kč
Cena:  3209 Kč

Detailní srovnání jednotlivých horkovzdušných pistolí

Vlastnosti BOSCH GHG 23-66 MAKITA HG6531CK BOSCH UniversalHeat 600 MAKITA HG6530VK
Příkon 2 300 W 2000 W 1 800 W 2 000 W
Pracovní teplota 50-650 °C 50-650 °C 50-600 °C 50-650 °C
Max. průtok vzduchu 500 CFM 550 CFM 500 CFM 500 CFM
Tepelná ochrana ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
Regulace teploty ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
Hmotnost 670 g 710 g 530 g 720 g
Kufr ✔️ ✔️ ✔️ ✔️
Příslušenství ✔️ ✔️ ✔️ ✔️

Jak vybrat horkovzdušnou pistoli?

Jak vybrat tu nejlepší horkovzdušnou pistoli? Především půjde o to, jak často ji budete používat. Pokud ji máte domů do dílny, kam se dostanete jednou za týden, nemusíte kupovat profesionální nástroj za několik tisíc. Důležité v každém případě bude její hmotnost a také ergonomie. Pistolový tvar s rukojetí, která bude potažená protiskluzovou gumou. Nejlepší je pistoli vyzkoušet osobně, abyste viděli, jak vám sedne do ruky.

Pistole by měla jít snadno ovládat pouze jednou rukou. Kvalitní pistoli poznáte podle toho, kolik mají příslušenství, záleží také na značce. Kvalitní značky jsou například BOSCH nebo Makita, ale pistole najdete také v řetězcích jako je Kaufland nebo Lidl. Tam je ale nutné počítat s tím, že kvalita nebude tak vysoká. Součástí každé horkovzdušné pistole by mělo být několik nástavců, někteří výrobci nabízejí pistoli v praktickém plastovém kufříku. Vybrat si můžete také barevnou variantu. Koukat můžete i na další parametry. 

Rozsah teploty

U horkovzdušných pistolí je vždy uveden rozsah teploty, na kterou je pistole schopna se ohřát. Záleží na tom, k čemu budete pistoli používat. Teplota se většinu zvyšuje po 10 stupních Celsia. Pokud s pistolí chcete odstranit staré nátěry nebo laky, bude potřeba zahřát ji na 500 až 650 stupňů. Plachty svaříte už s teplotou 300-400 stupňů. 

Regulátor a ukazatel teploty

Regulaci teploty mají kvalitní nástroje. teplotu vzduchu si můžete regulovat také sami, některé modely nabízejí několik stupňů, podle kterých se můžete orientovat. Ideální je mít pistoli s digitálním displejem, který bude teplotu ukazovat, ale to je výhoda spíše dražších modelů. Některé modely jsou také vybavené termostatem, který zajistí, že se pistole nebude přehřívat. 

Hmotnost

Koukat musíte také na hmotnost pistole. Ta je velmi důležitá v případě, že jste menší nebo chce s pistolí pracovat pouze jednou rukou. Neméně důležitý je také ergonomický tvar. Pistole by měla mít správné těžiště a do ruky by měla padnout. Hmotnost horkovzdušných pistolí se pohybuje od 0,5 do 2 kilogramů. 

Nástavce

Většinu modelů různých značek koupíte s několika nástavci, které budou připravené v kufříku. Najít tam můžete trysky na různé použití - existuje tryska odrazová, pro svařování nebo si můžete přikoupit trysku, která ochrání sklo. Samozřejmostí bývá široká nebo naopak zúžená tryska. 

Výkon

Při koupit horkovzdušné pistole myslete také na to, k čemu ji budete používat. Její výkon bude ovlivňovat sílu proudu vzduchu, u mnoha modelů se výkon pohybuje od 1 do 2,5 kW. 

Způsob napájení

Horkovzdušné pistole potřebují přívod energie, existují tedy dva způsoby, jak je můžete napájet. Můžete zapojit kabel do zásuvky s 230 V a pracovat i několik hodin v kuse. Pokud ale v dílně nemáte zásuvku, budete muset koupit prodlužovací kabel nebo zvolit druhou variantu napájení. 

S akumulátorem se budete moci s pistolí pohybovat po celé dílně, aniž byste se motali mezi kabely. Nevýhodou ale je, že ho musíte nabíjet. Vhodné je tak mít dva nebo si dát mezi prací nucené přestávky, než se akumulátor dobije.

Na co se horkovzdušná pistole využívá?

Horkovzdušnou pistoli můžete využít všestranně. Pokud máte dům, jedná se o pomocníka, který pomůže odstranit staré nátěry laků nebo barev. Používá se také k dekoračním úkolům nebo s ní hravě dokončíte práci. Pistolí můžete svařovat nebo dokonce smršťovat plastové materiály. Horký vzduch ale využijete také co se týče domácích mazlíčků, protože slouží jako dezinfekce jejich pelechů. 

Zahrádkáři její pomocí ocení při přesazování rostlin. Pokud ji zahřejete na nejvyšší možnou teplotu, můžete si snadno zapálit i dřevěné uhlí na grilování. Na nejnižší teplotu můžete zase rozmrazit vodovodní potrubí nebo rychleji vysušit čerstvé nátěry. Mnoho sportovců ji také používá na voskování lyží. V domácnosti se horkovzdušná pistole rozhodně neztratí a možná přijdete i na další možnosti jejího využití.

Nejznámější značky horkovzdušných pistolí

A mezi jakými značkami můžete vybírat? Je jich hned několik. Horkovzdušné pistole koupíte v obchodech s nářadím. Pro domácí kutily můžeme nabídnout značky EINHELL, DWT nebo ETA - jejich horkovzdušné pistole seženete za několik stovek, a do dílny budou ideálním pomocníkem. Jestli ale chcete kvalitu, podívejte se po značkách MAKITA nebo BOSCH - obě patří mezi oblíbené, kvalitní a za dostupné ceny i pro toho, kdo bude pistoli používat příležitostně. Pohybují se v cenové relace od 1000 do 4000 korun. Jestli ale potřebujete s pistolí pracovat často, podívejte se po dražších, ale zato kvalitnějších modelech, které vám práci usnadní. 

Součástí každé horkovzdušné pistole by měl být praktický kufřík na přenesení pistole a několik nástavců. Podle ceny pak můžete dostat další příslušenství. Pistole se neustále vylepšují, zákazníci požadují hlavně nízkou hmotnost a také snadné používání. Dívejte se tak i na to, z jakých materiálů je pistole vyrobená. Bezpečnost především, a při práci s horkým vzduchem to platí dvojnásob.

Proč nám můžete věřit?

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.