Technika

95% kladných doporučení: aku vrtačka Makita HP457DWE

Aku vrtačka patří k sofistikovanějším kouskům nářadí, které by měl mít ve své výbavě jak řemeslník, tak domácí kutil. Ačkoliv název může být zavádějící, kouzlo aku vrtačky spočívá v její univerzálnosti. S aku vrtačkou můžete vrtat, šroubovat, při použití správného příslušenství leštit, brousit, míchat.

Dnes se téměř každý výrobce předhání svojí řadou aku vrtaček, které se stávají cenově dostupné pro každého zájemce. Chceme-li kvalitní kus, zapomeneme na no name nářadí z hobby marketů a zaměříme se na osvědčené značky. Při hledání ideální varianty se nám dříve nebo později dostane do hledáčku akumulátorová vrtačka od Makity typ HP457DWE.

Obsah článku
Zobrazit
Skrýt

Makita HP457DWE

Makita HP457DWE

Hodnocení: 95 %

Orientační cena: 3 900 Kč

Na českých srovnávačích zboží patří k nejlépe hodnoceným a kdo s ní už něco odpracoval, nemůže si ji vynachválit. V čem spočívá tak vysoká oblíbenost a dobré recenze? Pojďme se na podívat zblízka:

Do obchodu

 

 

Klady:

 • checkZnačka: MAKITA je zárukou kvality
 • checkDvě Li-ion aku baterie
 • check18V se už postará o slušný výkon i přes nižší kapacitu akumulátoru
 • checkPerfektně sedí v ruce
 • checkKufr na nářadí součástí dodávky
 • checkDvě rychlosti: vrtání a šroubování
 • checkPříklep pro vrtání do cihly
 • checkRychlosklíčidlo pro snadné upnutí vrtáku do 13 mm

Zápory:

 • Nižší kapacita akumulátoru, pouze 1,3 Ah
 • Bez pracovního osvětlení
 • Akumulátory G série nekompatibilní s ostatními 18V stroji Makita
 • Vrták do sklíčidla musíte pečlivě upnout, aby při vrtání neházel
 • Nabíječka není rychlonabíjecí, dlouho trvá nabití akumulátoru

Shrnutí:

Silná a výkonná, pro práce v kutilské dílně či okolo domu naprosto dostačující.

Pro řemeslo a denní použití je lepší pořídit si výkonnější stroj, ideálně bezuhlíkovou aku vrtačku s vyšší kapacitou akumulátoru.

Makita HP457DWE je cenově ve střední třídě, ovšem dostanete kvalitu, jakou si zaplatíte. Díky dvěma akumulátorům se nemusíte bát, že vás vrtačka nechá v půlce práce ve štychu

EXTRA Tip: Jak se starat o baterie do aku vrtačky

Li-ionkové baterie jsou v současnosti běžným standardem u akumulátorového nářadí. Jejich předností je absence paměťového efektu, takže se může dobíjet kdykoliv (nemusí být zcela vybitá), aniž by ztrácela kapacitu. Při práci s Li-ion bateriemi:

 • checkStřídejte oba akumulátory, nepoužívejte pouze jeden, Li-ionky ocení, když jsou pravidelně v zápřahu
 • checkNenechte aku baterii zcela vybít, pokud s aku vrtačkou nepracujete, zkontrolujte čas od času akumulátory a hoďte je na nabíječku.
 • checkNenechávejte akumulátorové nářadí venku, například v autě! Nízká teplota škodí Li-ion akumulátorům škodí.
Příklepová aku vrtačka a šroubovák MAKITA HP457DWE

Funkce vrtání, příklepové vrtání, šroubováníNastavitelný utahovací moment až 16 stupňů 2 rychlosti, kovová převodovkaRegulace otáček a motorová brzdaPerfektní ergonomie2x akumulátor Li-ion 18V 1,3Ah série G1x nabíječka, transportní kufr

TECHNICKÉ PARAMETRY:= otáčky naprázdno 1. / 2. stupeň - 0-400 / 0-1400 min-1= počet úderů naprázdno 1. / 2. stupeň - 0-6000 / 0-21000 min-1= rozsah upínání sklíčidla 1,5 - 13 mm= vrtací výkon do oceli a kamene - pr. 13 mm= vrtací výkon do dřeva - pr. 36mm= utahovací moment tvrdý / měkký - 42 / 24 Nm= hmotnost 1,7 kg

Do obchodu

Nejpřínosnější recenze na Heureka.cz

Jsem dost nenáročný, protože já tvořím s přesností na centimetry, ne na milimetry… Jednou měřím a dvakrát řežu. Dost často mi v ní vrtáky lítaj jak bejblade, jsou o dost vychýlený a já pořád nevím, jestli je to tou vrtačkou, tím, že tam jsou špatně uchycený, nebo tím, že mám levný vrtáky z lidlu… Každopádně mi ta vrtačka dělá radost, všechno, co jsem zatím potřeboval se mi povedlo a hlavně a především je to MAKITA. První den jsem se jí jenom kochal a pak jsem s ní spal v posteli. Za mě – dobrá koupě.
Ověřený zákazník Heureka.cz

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.