Nejlepší drtiče větví pro rok 2024: Které se vyplatí?

Když se kácí les, létají třísky. A zůstávají větve. I když s tím prvním neporadíme, na to druhé jsou velmi užitečné drtiče větví. Které jsou nejlepší? To vám ukážeme v tomto srovnání. 

5 nejlepších drtičů větví

Pořadí Obrázek Produkt Hlavní výhody Cena Informace
1. BOSCH AXT 25 TC BOSCH AXT 25 TC Enormně silný drtič, Zpracuje 230 kg větví za hodinu, Hmotnost: 30.5kg 12820 Kč - 13656 Kč
2. BOSCH AXT Rapid 2000 BOSCH AXT Rapid 2000 Zpracuje 90 kg za hodinu, Nízká hmotnost a snadná manipulace, Hmotnost: 12 kg 6177 Kč
3. Fieldmann FZD 5015-E Fieldmann FZD 5015-E Snadná manipulace, Nádoba o objemu 60 litrů, Funkce samovtahování 5499 Kč
4. Black&Decker BEGAS5800-QS Black&Decker BEGAS5800-QS Sběrný box o objemu 45 litrů, Stabilní konstrukce, Ochrana motoru proti přetížení 6608 Kč
5. Fieldmann FZD 4020-E Fieldmann FZD 4020-E Hmotnost 12,5 kg, Bez funkce samovtahování, Objem sběrné nádoby 50 l 3999 Kč

Detailní rozbor nejlepších drtičů větví

Parametry Popis
Název Zahradní drtič BOSCH AXT 25 TC
Žací systém Systém "Turbine-Cut"
Příkon 2 500 W
Kapacita střihu, max. 45 mm
Průchodnost materiálem cca 230 kg/h
Rychlost řezu 41 ot/min
Krouticí moment cca 650 Nm
Hmotnost 30,5 kg
Sběrný koš 53 l
Výhody - Enormně silný zahradní drtič AXT 25 TC si poradí s větvemi o tloušťce až 45 mm
- Dokáže zpracovat až 230 kg větví za hodinu
- Technologie "Turbine-Cut" zaručuje mimořádně rychlé drcení materiálu
- Výkon 2 500 W pracuje bez zablokování a dokáže vytvořit z nečistot na zahrádce palivo či podklad pro kompost rychle
- Řezací ústrojí je odstíněné pro vyšší bezpečnost a zařízení pracuje pouze tehdy, je-li nasazený záchytný box
- Sám vtahuje větve a vzniklé piliny ukládá do sběrného koše o objemu 53 litrů
- Tichý chod a množství bezpečnostních prvků
- Snadná skladovatelnost díky odnímatelnému trychtýři, vysoký pouze 67 cm
Nevýhody - Vyšší hmotnost 30,5 kg může být pro některé uživatele překážkou
Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Cena:  12820 Kč
Cena:  13656 Kč

2. BOSCH AXT Rapid 2000

BOSCH AXT Rapid 2000

Následující text popisuje zahradní drtič Bosch AXT Rapid 2000, který slouží jako pomocník při úklidu zahrady. Tento drtič je poháněn vysokootáčkovým motorem, který disponuje vysokým kroutivým momentem, což umožňuje efektivní drtění zahradního odpadu. Drticí nože jsou vyrobeny ze speciální kalené oceli, která jim dodává vysokou odolnost a dlouhou životnost.

Drtič Bosch AXT Rapid 2000 má objemný trychtýř s automatickým pěchovačem, který zajišťuje stejnoměrný přísun materiálu a rychlé drcení. Tento model je navíc mobilní a lehký, takže ho lze snadno přenášet na různá místa v zahradě.

Hlavní výhodou tohoto zahradního drtiče je jeho vysoká výkonost a schopnost drcení větví o průměru až 40 mm. Díky tomu je schopný zvládnout velké množství zahradního odpadu. Mezi další výhody patří nízká hmotnost a snadná manipulace.

Mezi nevýhody zahradního drtiče Bosch AXT Rapid 2000 patří především jeho cena, která je vyšší než u jiných drtičů stejné třídy. Dále se může stát, že při drtění větších větví může docházet k ucpávání, což vyžaduje ruční odstranění zablokování.

Závěrem, zahradní drtič Bosch AXT Rapid 2000 je vhodnou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivý a efektivní zahradní nástroj. Díky svým vlastnostem dokáže snadno zvládnout zahradní odpad a usnadnit tak práci při úklidu zahrady. Níže jsou uvedeny parametry tohoto drtiče:

Parametry Hodnoty
Žací systém řezací systém nožového drtiče
Příkon 2000 W
Kapacita střihu max. průměr větví 40 mm
Průchodnost materiálu cca 90 kg/h
Rychlost řezu 3650 ot/min
Krouticí moment cca 14 Nm
Hmotnost 12 kg
Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  6177 Kč

3. Fieldmann FZD 5015-E

Fieldmann FZD 5015-E

Štěpkovač Fieldmann FZD 5015-E je výkonný elektrický štěpkovač s příkonem elektromotoru 2800 W. K drcení používá ozubený válec, který dokáže rozemlet větve o průměru až 44 mm. Jedná se o štěpkovač s výrazně větší štěpkou než u nožových drtičů, kterou je možné i ztopit po vyschnutí. Štěpkovač se hodí pro standardní použití na zahradě, ale i pro náročnější práce.

Štěpka je zachytávána v boxu na drť s objemem 60 litrů, což zajišťuje čistotu pracovního místa a usnadňuje manipulaci se štěpkou. K dispozici jsou také různé funkce, včetně samovtahování, zpětného chodu a ochrany proti přetížení. Štěpkovač je také vybaven kolečky pro snadné přemístění.

Výhody:

  • Vysoký výkon elektromotoru
  • Štěpkovač je schopen rozemlít větve o průměru až 44 mm
  • Větší štěpka než u nožových drtičů
  • Box na drť s objemem 60 litrů pro snadnou manipulaci se štěpkou
  • Funkce samovtahování, zpětného chodu a ochrany proti přetížení
  • Kolečka pro snadné přemístění přístroje

Nevýhody:

  • Nebyly zjištěny žádné významné nevýhody.

Parametry:

Parametr Hodnota
Příkon 2800 W
Maximální průměr drceného odpadu 44 mm
Objem boxu na drť 60 l
Pěchovač pomocný plastový
Kolečka ano
Ochrana proti přetížení ano
Funkce samovtahování ano
Funkce zpětného chodu ano

Důležitý text: Výkonný elektrický štěpkovač Fieldmann nabízí úctyhodný příkon elektromotoru 2800 W. K drcení používá ozubený válec, který drtí větve až do průměru 44 mm.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  5499 Kč

4. Black&Decker BEGAS5800-QS

Black&Decker BEGAS5800-QS
Parametry Hodnota
Typ motoru Indukční
Výkon motoru 2 800 W
Maximální průměr větví 45 mm
Objem sběrného boxu 45 l

Zahradní drtič Black&Decker BEGAS5800-QS je vynikajícím pomocníkem pro drcení větví. Tento drtič je vybaven výkonným indukčním motorem o výkonu 2 800 W, což zaručuje snadné a rychlé zpracování dřevního odpadu. Sběrný box o objemu 45 l umožňuje pohodlné a efektivní sběr drtě. Tuto drť lze následně kompostovat nebo použít jako mulčovací materiál.

Zahradní drtič Black&Decker BEGAS5800-QS dokáže zpracovat větve o průměru až 45 mm díky výkonné válcové rotační fréze. Nastavitelná deska umožňuje využít optimální mezeru mezi frézou a deskou pro dosažení nejlepšího výsledku. V případě zaseknutých větví je k dispozici zpětný chod.

Bezpečnost je velmi důležitá a výrobce na ni myslel. Zahradní drtič Black&Decker BEGAS5800-QS je vybaven ochranou motoru proti přetížení. Sběrný box má integrovaný uzavírací kontakt pro zajištění bezpečnosti práce. Díky přídavným kolečkům a integrované rukojeti se s drtičem snadno manipuluje. Ochrana proti nechtěnému zapnutí stroje je praktická funkcionalita.

Výhodou tohoto zahradního drtiče je jeho vysoký výkon a velký sběrný box, který umožňuje efektivní sběr drtě. Nastavitelná deska a zpětný chod jsou také velmi užitečné funkce. Nevýhodou může být vyšší cena oproti jiným modelům a také hlučnost během provozu.

Obchod
Srovnání cen
Odkaz
Bohužel jsme k produktu nenašli žádný obchod.
Zkuste porovnat ceny na Heureka.cz

5. Fieldmann FZD 4020-E

Fieldmann FZD 4020-E

Tento výkonný drtič zvládne větve o průměru až 40 mm a obsahuje tepelnou pojistku, aby zabránil přetížení a poškození stroje. Kvalitní nože umožňují rychlé drcení jak měkkých, tak tvrdých materiálů. Vzniklé piliny jsou ukládány do sběrného koše o objemu 50 litrů. Ocelový rám zvyšuje stabilitu při práci a tím zajišťuje bezpečné používání stroje.

Parametry zahradního drtiče Fieldmann FZD 4020-E jsou uvedeny v následující tabulce:

Parametry Specifikace
Příkon 2 500 W
Box na drť ano
Objem sběrné nádoby 50 l
Způsob drcení nože
Max. průměr větví 40 mm
Funkce samovtahování ne
Hmotnost 12,5 kg

Mezi výhody tohoto zahradního drtiče patří jeho vysoká výkonost, schopnost zpracovávat větve o průměru až 40 mm a tepelná pojistka, která chrání stroj před přetížením. Tento drtič rovněž umožňuje drcení různých druhů materiálů, včetně tvrdého dřeva, a obsahuje sběrný koš o velkém objemu. Nevýhodou může být jeho váha, která je 12,5 kg a může být pro některé uživatele obtížná při přemisťování.

Obchod
Cena
Odkaz
Cena:  3999 Kč

Proč nám můžete věřit?

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.