Technika

Strojní omítání: Jak na ně, aby bylo kvalitní?

STROJNÍ OMÍTÁNÍ přineslo v nanášení vnitřních omítek doslova revoluci. Oproti ručnímu představuje výraznou časovou úsporu, výsledný povrch je dokonalý díky rovnoměrné aplikaci omítkové směsi. Strojní omítky se dají nanášet prakticky na všechny běžné stavební podklady.

Výběr vhodné omítky

Prvním krokem je výběr vhodné OMÍTKY. Nejoblíbenější jsou sádrové, poskytující hladký povrch, na kterém se nedrží prach. Sádrové omítky jsou prodyšné, dobře pohlcují vlhkost a akumulují teplo. V obytné místnosti vytvářejí čisté a příjemné klima, ve kterém se dobře dýchá. Stěny nahozené sádrovou omítkou je možné následně jakkoliv vymalovat nebo dekorovat.

Pokud víte, že se stěny budou obkládat, doporučuje se omítka vápenosádrová se zrnitější strukturou. Vápenosádrová omítka je vhodná také na prostory, u nichž není třeba mít dokonale vypadající povrch, např. v garáži nebo ve sklepě.

Jak sádrová, tak vápenosádrová omítka jsou určené k omítání stěn a stropů v interiéru.

Jak strojní omítání probíhá?

Podklad pro nanášení omítek musí být čistý a suchý, bez prachu a mastnoty. Podle typu podkladu se provádí základní ošetření povrchu, aby omítka dobře přilnula.

Pomocí strojního zařízení se pak omítka stříká pistolí na povrch v souvislé, rovnoměrné vrstvě. Omítka je zahlazována latí a po zaschnutí finálně zarovnaná do precizní roviny.

Strojní omítání je velmi rychlé, pokud porovnáte cenu omítky za metr čtvereční vůči úspoře času, budete velmi mile překvapeni.

Strojní omítání České Budějovice

Specialistou na strojní omítání je firma Horňák z Českých Budějovic. V oboru působí od roku 1990, za sebou má velké množství realizací a spokojených zákazníků. Firma působí v Českých Budějovicích a okolí.

Zateplování budov

Kromě omítek se společnost zaměřuje na zateplování budov v Českých Budějovicích. K zateplování využívají systémy Cemix, které mají mezi odborníky velmi dobré jméno. Jedná se buď o dvojvrstvé štukové vnější omítky (exteriérové) nebo zateplení budovy polystyrenovými panely.

Zateplení přináší výrazné úspory energie při vytápění objektu a šetří tak vaše peníze.

Horňák strojní omítání: kontakt

  • Ing. Luboš Horňák - omítky, Kaliště u Lipí 56, 373 84 Dubné, tel. 603 290 679

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.