Technika

Plastové přepravky: manipulace se zbožím ve skladu

Dobře zorganizovaný sklad je jedním z pilířů každého podnikání. Zboží bezpečně uložené v regálech, jeho snadná dohledatelnost a prostředky určené k manipulaci se skladovými položkami jsou velkým tématem v logistice ve všech průmyslových odvětvích.

Bez čeho se však moderní sklad neobejde, jsou kvalitní plastové přepravky, které se používají v průběhu procházení zboží skladovacím procesem: od příjmu, uložení na skladovou pozici, vychystávání dílů, přípravě zboží k přepravě k zákazníkovi. Na každý typ skladové operace se hodí jiný typ přepravky, jak rozměrově, tak s ohledem na funkční design.

Skladovací přepravky

Pro uložení zboží na skladě jsou plastové přepravky jedním z nejužitečnějších nástrojů. Dávno však neplatí, že je nutné se při výběru omezovat jedním nebo dvěma typy. Podle rozměrů zboží lze vybrat přepravky různých velikostí, pro citlivé položky nebo pro skladování v prašných prostorách se hodí přepravky s víkem, barevné odlišení přepravek pro zboží odlišné povahy zase pomůže s rychlou vizuální orientací při ukládání nebo vyskladňování zboží.

Pro potravinářský průmysl se volí přepravky se zvýšenými hygienickými nároky, speciální kategorii tvoří stohovatelné nápojové přepravky, vyžadující bezpečný transport na místo vykládky.

Dohledatelnost položek na skladě je klíčovým parametrem pro rychlé vychystávání dílů nebo vyskladňování zboží. V sofistikovaně vedených skladech má každá položka svoji skladovou pozici (tzv. alokaci), kam ji skladník při příjmu zboží uskladní. Informaci o tom, kde se zboží nachází, nalezne zase při vyskladňování na balicím listě. K bezproblémovému dohledání jsou pak ideální přepravky s možností označení štítkem, na kterém jsou uvedené údaje o uloženém zboží. Přepravka s čitelnou etiketou minimalizuje chyby při manipulaci se zbožím.

Přepravky pro vychystávání dílů

Přepravky se skvěle hodí pro tzv. vychystávání dílů, obvykle na montážní linku, kde dochází ke kompletaci finálního produktu. Operátor ukládá potřebné zboží do speciálních plastových boxů a zasílá je pásovým přepravníkem na montážní linku. Operátor obvykle pracuje s terminálem napojeným na skladové software; pokud je přepravka, ve které jsou díly na skladu uložené, opatřená štítkem s údaji o položce včetně čárového kódu, odečítá se při vychystávání materiál rovnou ze skladu.

Rozvoz zboží v plastových přepravkách

Rozvážkovým firmám pomáhají plastové přepravky v organizaci dodávek zboží zákazníkům, je-li třeba provést při předání fyzickou kontrolu položek. Přepravky jsou stohovatelné, a pokud je rozvážkové vozidlo opatřené vhodnou vestavbou, přepravky v regálech v autě dobře “sedí” a zvyšuje se bezpečnost přepravovaného nákladu. Bonus navíc:kvalitně zpracované přepravky v moderním designu zvýší dobré povědomí o vaší společnosti.

Schoeller Allibert: přední výrobce plastových přepravek

Specialistou na výrobu přepravek pro průmysl a skladování je společnost Schoeller Allibert. Ve více jak 50 zemích dodává úložné systémy z plastu pro skladování a logistiku. Plastové obaly z produkce Schoeller Allibert se vyznačují vynikajícím zpracováním, funkčním designem, snadnou údržbou a dlouhou životností. Uplatnění najdou v potravinářském průmyslu, v oblasti automotive, v maloobchodě při skladování zboží, v e-shopech při vyskladňování položek. Přepravky Schoeller Allibert jsou také vhodné pro automatizované procesy v logistice a skladování.

Přepravka EuroClick

Segment malých skládacích přepravek netvoří jen běžné euro přepravky s pevnými obvodovými stěnami. Setkat se můžete s přepravkami s drenážními otvory, s ventilovanými bočnicemi pro lepší cirkulaci vzduchu nebo s úložnými plastovými boxy s extra zesíleným dnem pro těžké zboží.

Jedním z inovativních produktů vyvinutých společností Schoeller Allibert jsou plastové přepravky EuroClick.

Úložné systémy EuroClick patří mezi standardizované euro přepravky, mají však několik funkčních vychytávek:

  • lehčí než srovnatelné konkurenční přepravky
  • s drenážními otvory (případné tekutiny na dně přepravky vytékají ven
  • zpevněné, zakulacené rohy
  • ergonomická držadla pro pohodlnou manipulaci
  • dvojitý lem dna pro snazší posouvání přepravek
  • Click Booster pro jednoduché zvýšení bočnic přepravky
  • Click Holder pro bezpečné umístění etiket na přepravce

Přepravky EuroClick jsou k dostání v základních rozměrech 400 x 300 mm a 600 x 400 mm.

Více informací o produktech pro efektivní skladování a logistiku najdete na stránkách výrobce: Schoeller Allibert

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.