Technika

Kufr na nářadí: z jakého materiálu je nejlepší?

Ideální kufr na nářadí je dostatečně velký, abyste do něj poskládali vše, co potřebujete. Měl by vydržet přenášení z místa na místo, jít dobře otevírat a naopak bezpečně zamknout, aby se náhodně neotevřel a obsah se nevysypal na zem.

Nejenom funkční prvky rozhodují o tom, jak dlouho vám kufr vydrží. Důležitý je také materiál, ze kterého je vyrobený jeho korpus.

Podívejme se, z čeho se montážní kufry nejčastěji vyrábějí.

  Hliníkový kufr ABS kufr HDPE kufr Nerozbitný kufr
Mechanická odolnost 😟 🙂 🙂 🙂
Teplotní stálost 😐 😐 🙂 🙂
Chemická odolnost 🙂 😐 🙂 🙂
Cena: 🙂 🙂 😐 😐
Vhodné pro nenároční kutilové řemeslníci řemeslníci, náročné pracovní podmínky extrémní pracovní podmínky

Hliníkový kufr

Hliníkové kufry nabízené v hobby marketech jsou hojně rozšířené mezi domácími kutily, a to především díky nízké ceně, za kterou je prodejci nabízejí. Profesionální řemeslník by si však měl koupi hliníkového kufru v ceně do dvou tisíc korun rozmyslet: většinou se totiž jedná o nepříliš kvalitní provedení, které se při denním používání brzy rozpadne.

hliníkový kufr na nářadí
 

Kdy je hliníkový kufr naopak vhodný

Hliník je poměrně citlivý materiál, který není určený pro hrubé zacházení, jak s kufry nakládají řemeslníci. Ti si je nepořizují na parádu, ale kvůli funkčnosti. Naopak hliníkové kufry se velmi dobře hodí pro prezentaci vzorků a výrobků, přehledně vyskládaných uvnitř kufru. Elegantní design a luxusní vzhled hliníku podpoří dobrý dojem a pomůžou získat větší důvěru zákazníka.

Počítejte s tím, že za kvalitní hliníkový kufr, který bude reprezentovat, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

ABS kufr

Výrazně odolnější než hliníkové jsou kufry, vyrobené z ABS materiálu. Hodně oblíbené jsou nejen mezi řemeslníky, ale i mezi cestovateli, kde jsou známé pod pojmem skořepinové kufry.

kufr na nářadí abs
 

Co je ABS materiál? Jedná se o druh plastu, který se vyznačuje nízkou hmotností a dobrou odolností, a to při zachování velmi rozumné ceny. Montážní kufr z ABS je odolný vůči rázům a škrábancům, ale i teplotním rozdílům. Vydrží převážení v autě i manipulaci v rámci výkonu řemeslnické profese.

HDPE kufr

Zkratka HDPE pochází z anglického High Density Polyethylen, což je typ velmi odolného, pružného plastu. Ten je materiálově stálý při nízkých i vysokých teplotách, výborně odolný vůči nárazům a deformacím.

kufr na nářaí hdpe
 

Oproti ABS je tento materiál schopný ještě lépe tlumit rázy, i takové, při kterých už ABS kufr může prasknout. Je to díky tomu, že HDPE je pružnější než ABS. Také rozsah teplot, při kterých si HDPE plast drží svoji pevnost, je vyšší než u ABS. Kufry vyrobené z ABS plastu při vyšších teplotách můžou měknout, při extrémně nízkých jsou naopak křehčí se sklonem k prasknutí.

HDPE kufry jsou odolné vůči působení chemických substancí, olejů a maziv.

Obdobné vlastnosti jako HDPE má také PP plast (polypropylen).

Výborné mechanické vlastnosti HDPE jsou vykoupeny vyšší cenou kufrů z tohoto materiálu.

Nerozbitný kufr

Za zmínku stojí speciální, extrémně odolné kufry, určené k přepravě citlivé techniky: měřicích přístrojů, foto výbavy, kamer nebo dronů. Tyto kufry jsou vzduchotěsné a prachotěsné, korpus je vyrobený z kvalitního plastu (například polypropylen). Kufr odolává rázům i při pádu z výšky, lze si na něj sednout nebo jej použít jako stupátko.

nerozbitný kufr na nářadí

Proč nám můžete věřit?

Podobné články

Diskuze (0)

Máš dotaz? Nebo bys jen rád/a vyjádřil/a svůj názor? Pošli nám komentář.